منوهای نصب در پنل مدیریت

منوهای نصب در پنل مدیریت

تقویت توان ذهنی

محققان در تحقیقات خود متوجه شدند که پایین آمدن توان ذهنی تا حدود کمی به سن مربوط است و بیشتر به سبک زندگی مان باز می گردد.
مغز مانند دیگر ارگان های بدن دائما در حال نوسازی سلول های خود است بنابراین بالا بردن توانایی آن در دستان خودمان است. در ادامه نکاتی را ذکر خواهیم کرد که می توانید با رعایتشان ذهنتان را جوان نگه دارید.

یک برنامه غذایی سالم را دنبال کنید

برنامه غذایی سالم می تواند تا حدود زیادی خطر ابتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر را کاهش دهد. چنین برنامه غذایی بیشتر روی غلات کامل، مقدار زیادی سبزیجات، توت ها، ماهی های حاوی اسید چرب امگا ۳ و روغن زیتون با کیفیت تمرکز دارد.

به برنامه خود مکمل های افزایش دهنده قدرت ذهن اضافه کنید

جینکو بلوبیا ( یک گیاه آسیایی ) مدت ها است که برای تقویت حافظه، عملکرد شناختی تمرکز و بهبود اضطراب مورد استفاده قرار می گیرد.

رودیولا رزا ( یک گیاه دارویی ) معمولا برای کاهش خستگی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ردیولا می تواند به عملکرد شناختی کمک کند و همچنین دارای خواص ضد عفونی کننده است.

تامین آب بدن

مغز ما از ۷۳ درصد آب تشکیل شده است. حتی کمترین کمبود آب نیز می تواند عملکرد شناختی را کاهش دهد. با بالا رفتن سن محتوای آب بدن نیز رو به کاهش می رود.
مایعاتی مانند الکل یا کافئین می توانند با افزایش کم آبی بدن در ارتباط باشند، بنابراین این ضروری است که آب با کیفیتی وارد بدن شود. مقدار آب دریافتی با توجه به وزن، سن و سطح فعالیت در افراد متفاوت است.

این مطلب را هم بخوانید:   خلاصه نویسی چیست و چرا باید انجام شود؟!

به مغز خود ورزش دهید

استفاده از بازی ها، پازل ها و حل معماها برای اینکه عملکرد مغزمان را در بهترین حالت نگه دارند ضروری هستند. امروزه جواب سوال ها به معنای واقعی درست در نوک انگشتانمان هستند. می توانیم بیشتر مشکلاتی که در طول روز با آنها مواجه می شویم را به کمک اینترنت و دیگر برنامه ها حل کنیم.

سعی کنید با استفاده از مواردی که گفته شد مغز خود را درگیر فعالیت کنید.

حافظه خود را با موسیقی ارتقا دهید

تا به حال متوجه شده اید که قسمتی از یک آهنگ می تواند باعث شود خاطره یا حس خاصی را دوباره به یاد بیاورید؟ آنطور که دانشمندان دریافته اند موسیقی تنها مناطق شنوایی مغز را فعال نمی کند، بلکه احساسات و خلاقیت را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. گوش دادن به موسیقی می تواند به صورت مثبتی روی حافظه و تمرکز تاثیر بگذارد.

شب خوب بخوابید

هیچ چیزی کم بازده تر از ذهن و بدنی خسته نیست که یک روز پر مشغله را پشت سر گذاشته است. خواب می تواند به ترمیم، بازیابی و تقویت حافظه کمک کند. بنابراین سعی کنید به بدن و حافظه خود با تعیین ساعت مشخصی برای خوابیدن کمک کنید.

استرس خود را کاهش دهید

استرس از دلایل اصلی افت تمرکز و حافظه است و همچنین ریشه بسیاری از مشکلات مزمن است. هر آنچه باعث کاهش استرستان می شود را پیدا کنید و به کمکش سطح استرس را پایین بیاورید. این کار می تواند دویدن، یوگا، مدیتیشن، کتابی خوب و یا نوشیدن چای با دوستان باشد.

این مطلب را هم بخوانید:   کلاس آنلاین یا حضوری؟

چند کار را با هم انجام ندهید

می دانیم که هر روز با ارزش است و باید کلی وظیفه را به انجام برسانید.  تحقیقات نشان داده تلاش برای تمرکز بر بیش از یک کار می تواند تاثیری منفی روی حافظه به کار گرفته شده داشته باشد. بنابراین تمرکز خود را روی یک کار بگذارید تا هم به عملکرد مغزی خود آسیب نزده باشید و هم آن کار را به درستی کامل کنید.

۰ پاسخ به "تقویت توان ذهنی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

رفت و آمد به آموزشگاه های حضوری وقت و انرژی زیادی را از دانش آموزان در سال کنکور می گیرد. دسترسی به استادان برتر کنکور و مشاوران خوب تحصیلی در بسیاری از آموزشگاه ها و شهرستان ها دشوار است. همچنین هزینه شرکت در کلاس های کنکور در سال های اخیر بسیار افزایش یافته است.
کلاس و مشاوره آنلاین کلاسیکا  و با همکاری اساتید برتر و خبره در زمینه ی کنکور از اتلاف وقت جلوگیری کرده و یادگیری آسان، لذت بخش را به دانش آموزان به ارمغان آورده است.
هزینه کلاس آنلاین کلاسیکا در مقایسه با کلاس های حضوری بسیار کمتر و دقیقا همان کیفیت بلکه بیشتر را دارا می‌باشد.

سؤالات و پاسخهای اخیر

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به آموزشگاه آنلاین کلاسیکا می باشد.